سايت كيف دستي
مدل كيف, كيف دوشي چرم, كيف دوزي با پارچه, كيف چرمي دست دوز, آموزش دوخت كيف دستي چرم زنانه, كيف چرم مجلسي زنانه, كيف پول چرم

قبل از هر چيز بگوييم كه براي دوختن اين كيف پارچه حتماً نبايد خياطي بلد باشيد؛ فقط كافي است الفباي دوخت و دوز را بدانيد. در اين پست طرز دوخت يك كيف پارچه اي ساده اما شيك را مي‌آموزيد. در اين آموزش ساخت دوختن گوشه‌هاي كناري و جيب بيروني براي كيف بخوبي توضيح داده شده و به همين خاطر يك نوع آموزش اصول خياطي هم محسوب مي‌شود

.كيف پارچه اي
كيف پارچه اي آماده استمي توانيد بدون نياز به الگو اندازه كيف را تغيير دهيد

الگوي اين كيف طوري طراحي شده كه مي‌توانيد اندازه آن را هرچقدر كه بخواهيد افزايش دهيد. كيفي كه در تصاوير بالا مي‌بينيد ۳۸ در ۳۸ سانتيمتري است و ميتواند پاسخگوي بسياري از نيازهاي شما باشد. كيف با پارچه جين دوخته شده اما ميتوان از هر نوع پارچه محكم و بادوام ديگر استفاده كرد.
گام اول : وسايل موردنياز
وسايل و ابزار موردنياز براي دوخت كيف پارچه اي
وسايل و ابزار موردنياز براي دوخت كيف پارچه اي

دقت كنيد كه اندازه پارچه اصلي و آستر با توجه به ابعادي كه براي كيف انتخاب كرده ايد، تغيير ميكند.

دو تكه ۹۰ سانتيمتري از پارچه اصلي (جين، كرباس، كتان و …)
دو تكه ۹۰ سانتيمتري از پارچه آستر (كتان، پشمي، ابريشمي‌و …)
اتو و تخته اتو
قيچي، كاتر، خط كش، موكت برش
سنجاق
قلم خياطي
چرخ خياطي
نخ و سوزن

گام دوم : پارچه‌ها را ببريد
پارچه‌ها را در اندازه‌هاي مناسب ببريد
پارچه‌ها را در اندازه‌هاي مناسب ببريد

اگر در اولين مرحله يعني بريدن پارچه‌ها دقت نكنيد، كارتان در مراحل بعد بي نتيجه باقي مي‌ماند. قبل از بريدن همه پارچه‌ها را اتو كنيد. براي دوخت كيف پارچه اي بايد تكه‌هاي پارچه زير را ببريد:

دو تكه از پارچه اصلي با ابعاد ۶۶ در ۳۵٫۵ سانتيمتر
دو تكه از پارچه آستر با ابعاد ۶۶ در ۳۵٫۵ سانتيمتر
يك تكه از پارچه آستر و پارچه اصلي با ابعاد ۲۲٫۸ در ۲۲٫۸ (براي جيب)
دو تكه از پارچه اصلي با ابعاد ۱۵٫۲ در ۶۰٫۹ سانتيمتر (براي دسته‌ها)

سعي كنيد تا جايي كه مي‌توانيد لبه‌هاي پارچه‌ها را دقيق و مرتب ببريد تا كار دوخت دشوار نشود.
گام سوم : جيب را بدوزيد
پارچه و آستر را روي هم قرار دهيدبا سنجاق دو پارچه را بهم وصل كنيدبا يك حاشيه مناسب دو پارچه را بهم بدوزيدپارچه را برگردانيدلبه باز كيف را اتو كنيدقسمت باز لبه بالايي را هم بدوزيد

براي دوختن جيب روش‌هاي مختلفي وجود دارد و ما از روشي استفاده كرده ايم كه يك آستر هم براي جيب در نظر گرفته ميشود. دو تكه پارچه اي كه براي جيب كيف بريده ايد را برداريد و آنها را روي هم قرار دهيد (طوري كه روي پارچه به سمت داخل باشد). سه طرف پارچه‌ها را با سنجاق بهم وصل كنيد. سنجاق‌ها را بصورت عمودي قرار دهيد مطابق تصوير) تا قسمتي كه دوخته نمي‌شود، مشخص باشد. بعد از دوختن جيب از طريق اين سوراخ جيب را برمي‌گردانيم.

دوختن جيب را با فاصله نيم سانتيمتري از كنار اولين سنجاق عمودي شروع كنيد و به سمت سنجاق بعدي حركت كنيد. ابتدا و انتهاي دوخت‌ها را بست بزنيد.

بعد از اينكه دور جيب را دوختيد، جيب را برگردانيد تا روي آن به بيرون باشد. همانطور كه مي‌بينيد دهنه جيب باز است. دو سر پارچه را طوري به سمت داخل تا كنيد كه اين لبه جيب هم با ساير لبه‌ها تراز باشد. حالا اين قسمت را خوب اتو كنيد.

حالا قسمت باز بالاي جيب را هم بدوزيد. فاصله نيم سانتيمتري از محل سنجاق‌ها را هم درنظر داشته باشيد. جيب را يكبار ديگر اتو كنيد.
در ساختني بخوانيد : آموزش ساخت آمپ گيتار ماژولار با قابليت اتصال ماژول هاي مختلف
گام چهارم : دسته‌ها را بدوزيد
دسته را از وسط تا كنيدلبه ها را به سمت خط وسطي تا كنيديكبار ديگر دسته را تا كنيدهمينكار را براي دسته ديگر تكرار كنيد و لبه ها را بدوزيد

دو پارچه اي كه براي دسته‌هاي كيف پارچه بريده ايد را برداريد و آنها را از وسط تا كنيد. دقت كنيد كه پشت پارچه بايد به سمت بالا باشد. هر دو پارچه را خوب اتو كنيد تا يك خط وسط آن بيفتد.

حالا تاي پارچه را باز كنيد و دو لبه پارچه را به سمت وسط تا كنيد. دوباره بندها را اتو كنيد.

حالا يكبار ديگر بند را از وسط تا كنيد و دوباره اتو بزنيد.

بند را زير چرخ بگذاريد و دوختن را شورع كنيد. بست زدن و درنظر گرفتن حاشيه دوخت را فراموش نكنيد.
گام پنجم : جيب را به پارچه بدوزيد
جيب را در محل مناسب سنجاق كنيدبا فاصله مناسب از سنجاق ها دوخت جيب را آغاز كنيديك طرف جيب بايد باز بمانداگر بخواهيد مي توانيد با روش مشابه براي كيف تان جيب داخلي بدوزيد

يكي از دو تكه اي كه از پارچه اصلي بريده ايد را برداريد و آن را طوري روي سطح كارتان بگذاريد كه روي آن به سمت خودتان باشد.

حالا بايد جيب را روي اين پارچه قرار دهيد. بهتر است جيب با بالا و پايين ۷٫۶ سانتيمتر و از لبه‌ها ۲۱ سانتيمتر فاصله داشته باشد. محل جيب را مشخص كنيد و آن را با سنجاق سر جايش ثابت كنيد.

حالا بايد جيب را دقيقاً از محل دوخت به پارچه بدوزيد. دو طرف و پايين جيب را بدوزيد و بالاي آن را باز بگذاريد.
گام ششم : قسمت بيروني و آستر كيف را بدوزيد
دو پارچه بيروني را به هم بدوزيددوختن را آغاز كنيدحاشيه مناسب را رعايت كنيدلبه ها را با ابزار مخصوص ببريدآستر را هم به همين ترتيب بدوزيدآستر را هم به همين ترتيب بدوزيدآستر را هم به همين ترتيب بدوزيد

دو تكه پارچه بيروني كيف را طوري روي هم قرار دهيد كه روي آنها به سمت داخل باشد. پايين و دو طرف پارچه‌ها را با سنجاق بهم وصل كنيد. قبل از شروع دوخت مطمئن شويد كه بالاي جيب به سمت بالاي كيف است. دوخت كيف را از بالاي سمت راست شروع كنيد و به سمت پايين حركت كنيد و به سمت چپ ادامه دهيد. دوخت را با فاصله مناسب از لبه پارچه انجام دهيد.

وقتي دوخت پارچه تمام شد، سنجاق‌ها را باز كنيد و پارچه را اتو بزنيد.

گوشه‌هاي اضافي را ببريد و با استفاده از قيچي مخصوص حاشيه‌ها را مرتب كنيد. در اين مرحله نبايد پارچه را برگردانيد و بگذاريد پشت و رو باقي بماند.

همين مراحل را براي آستر هم تكرار كنيد اما آستر را برگردانيد و آن را اتو كنيد.
گام هفتم : محل قرارگيري دسته‌ها را مشخص كنيد
آستر را داخل كيف قرار دهيدلبه ها را تراز كنيددسته ها را به اين شكل تا كنيددسته ها را در محل مناسب قرار دهيددسته ها را فقط به يك لايه كيف سنجاق كنيدسنجاق ها را بصورت عمودي بزنيد تا قسمتي كه دوخته نمي شود، مشخص باشد

آستر را داخل پارچه بيروني كيف پارچه اي قرار دهيد؛ طوريكه روي پارچه به سمت بالا باشد. همانطور كه در تصوير مي‌بينيد لبه‌هاي آستر را تا كنيد و آن را به سمت داخل حركت دهيد.

حالا دسته‌هايي كه درست كرده ايد را برداريد و و آنها را مثل تصوير سوم شكل دهيد. دسته‌ها بايد به يك شكل خم شده باشند و سر آنها مسطح باشد.

دسته‌ها را از طرف رو بين پارچه بيروني و آستر قرار دهيد. دقت كنيد كه سر دسته‌ها با لبه‌هاي كيف تراز باشد و حدود ۱۷٫۵ سانتيمتر در داخل كيف قرار داشته باشد. دسته‌ها را در همين حالت سنجاق كنيد. حواستان باشد كه دسته را به يكي از دو طرف كيف سنجاق كنيد و سنجاق از آستر و پارچه طرف ديگر كيف عبور نكند.
در ساختني بخوانيد : با دستگاه برش ليزري جعبه لوازم آرايشي گردان بسازيد

همين مراحل را براي دسته ديگر تكرار كنيد تا كيف براي دوخت دسته‌ها آماده شود.
گام هشتم : دسته‌ها را به كيف بدوزيد
سنجاق ها را بايد به همين شكل بزنيددو طرف كيف بايد از هم جدا باشندبا چرخ دسته ها را بدوزيدبا چرخ دسته ها را بدوزيدحاشيه دوخت مناسب را رعايت كنيدحاشيه دوخت مناسب را رعايت كنيدآستر را از سوراخ بيرون بكشيدحالا پارچه بيروني را به رو برگردانيدكيف را يكبار اتو كنيدآستر را از سوراخ روي كيف به داخل كيف برگردانيد

لبه بالايي كيف را با سنجاق بزنيد و حواستان باشد سنجاق‌ها از طرف ديگر كيف رد نشوند. سنجاق‌هاي بين دسته‌ها را بصورت عمودي قرار دهيد تا مشخص شود كدام قسمت‌ها را نبايد بدوزيد. در ادامه كار كيف را از طريق قسمت‌هاي دوخته برمي‌گردانيم.

وقتي سنجاق‌ها را زديد، لبه كيف را زير پايه فشار چرخ خياطي قرار دهيد. به اين ترتيب لبه سمت راست پايه راهنماي حاشيه دوخت تان مي‌شود. از سنجاق پاييني عمودي شروع كنيد و به سمت سنجاق بالاي آن حركت كنيد. شرو و پايين دوخت را هم بست بزنيد.

سنجاق‌هاي كيف را باز كنيد و آستر را از قسمتي كه هنوز ندوخته ايد، بيرون بكشيد. اينكار را به آرامي‌انجام دهيد و عجله نكنيد. وقتي آستر كاملاً بيرون آمد، پارچه بيروني را هم به رو برگردانيد. كيف را صاف كنيد و اتو كنيد.

همانطور كه مي‌بينيد يك سوراخ همچنان روي كيف وجود دارد. آستر را از اين سوراخ داخل كيف كنيد و دوباره كيف را اتو كنيد.
گام نهم : قسمت‌هاي باقي مانده را بدوزيد
لبه بالايي كيف را يكبار اتو كنيداين قسمت كيف هنوز دوخته نشده استبالاي كيف را هم بدوزيدبالاي كيف را هم بدوزيدكيف تقريباً آماده است

قسمت باز كيف پارچه اي را روي سر ميز اتو قرار دهيد و لبه بالايي كيف را اتو كنيد.

وقتي كيف را كاملاً اتو كرديد و همه لبه‌هاي آن را صاف كرديد، دور كيف را يكبار بدوزيد تا كارتان با لبه‌ها تمام شود و سوراخ بالاي كيف هم بسته شود.
گام دهم : گوشه‌هاي كناري را بدوزيد
بالاي كيف را به شكل مستطيل تا كنيدسنجاق ها را به بالاي علامت تان بزنيداز روي خطي كه كشيده ايد، پارچه را بدوزيدقسمتي كه دوخته ايد را ببريد

براي اينكه شكل بهتري داشته باشد و لبه‌هاي آن تيزتر باشند، بايد لبه‌هاي آن را صاف كنيم و آنها را بدوزيم. قبل از شروع كار كيف را برگردانيد تا آستر آن رو به بيرون باشد.

گوشه كف كيف را در دست بگيريد و آن را طوري صاف كنيد كه يك مثلث شكل بگيرد. وقتي مطمئن شديد لبه‌ها و حاشيه‌ها با هم تراز هستند، اين قسمت كيف را اتو كنيد.

يك خط كش برداريد و آن را در امتداد مثلث قرار دهيد و يك خط ۱۶٫۵ سانتيمتري روي آن علامت بزنيد. فرقي نمي‌كند علامت تان چقدر از مثلث را كوتاه كند. زير اين خط را سنجاق بزنيد چرخ خياطي را تنظيم كنيد و روي اين خط را بدوزيد. ابتدا و انتهاي دوخت تان را كوك بزنيد.

حالا اين لبه را ببريد. مي‌توانيد با ابزار مخصوص لبه‌ها را برش بدهيد تا رشته رشته نشود.
كيف پارچه اي آماده است
كيف پارچه اي آماده است
كيف پارچه اي آماده است

كيف پارچه اي آماده است و مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. اين نوع كيف پارچه اي نياز چنداني به زيپ ندارد اما مي‌توانيد يك بند يا چسب براي درب آن بگذاريد.

امتیاز:
بازدید: 29
برچسب:
:
[ 1397/4/28  ] [ ۰۵ ] [ handy-bag ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 29
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب